About club

Historie

Skupina nadšenců pod vedením ing.Miroslava Wośe, ing.Břetislava Nezvala, Pavla Mesároše, Evy Wojaczkové, Jaroslava Janického Olgy Wachtarczykové, Ladislava Hořáka a Bronislavy Kokotkové zakládají pod křídly TJ Spartak Kovona plavecký oddíl, který byl registrován k 30.6.1970 na OV čSTV Karviná. V roce 1977 přebírá vedení František Szebesta, který pokračoval v započatém formování oddílu a trenérského kádru. V té době má oddíl 70 členů a svou činnost vyvíjí na letním koupališti v Karviné a na krytém bazénu v 20 km vzdáleném Havířově. Od roku 1986 je do čela postaven Valter Kocur, který v roce 1988 přivádí oddíl na krytý 25 m bazén v Karviné. Tato skutečnost výrazně ovlivnila výši členské základny a výkonnost plavců. Po problémech s profinancováváním činnosti oddílu mateřskou TJ se oddíl osamostatnil a bylo založeno občanského sdružení s názvem Kosatky Karviná-oddíl plavání,o.s.
21.10.2015 oddíl přejmenován na Kosatky Karviná-oddíl plavání, z.s.

Vedení

Správní rada

• Ing. Vladislav Tytko – předseda správní rady
  • Ing. Tomáš Kałuža – místopředseda správní rady