About club

Historie

Skupina nadšenců pod vedením ing.Miroslava Wośe, ing.Břetislava Nezvala, Pavla Mesároše, Evy Wojaczkové, Jaroslava Janického Olgy Wachtarczykové, Ladislava Hořáka a Bronislavy Kokotkové zakládají pod křídly TJ Spartak Kovona plavecký oddíl, který byl registrován k 30.6.1970 na OV čSTV Karviná. V roce 1977 přebírá vedení František Szebesta, který pokračoval v započatém formování oddílu a trenérského kádru. V té době má oddíl 70 členů a svou činnost vyvíjí na letním koupališti v Karviné a na krytém bazénu v 20 km vzdáleném Havířově. Od roku 1986 je do čela postaven Valter Kocur, který v roce 1988 přivádí oddíl na krytý 25 m bazén v Karviné. Tato skutečnost výrazně ovlivnila výši členské základny a výkonnost plavců. Po problémech s profinancováváním činnosti oddílu mateřskou TJ se oddíl osamostatnil a bylo založeno občanského sdružení s názvem Kosatky Karviná-oddíl plavání,o.s.
21.10.2015 oddíl přejmenován na Kosatky Karviná-oddíl plavání, z.s.

Vedení

Správní rada

• Ing. Vladislav Tytko – předseda správní rady
  • Ing. Tomáš Kałuža – místopředseda správní rady
  • Šárka Musilová – člen správní rady

Kontrolní komise

• Piotr Wałoszek
  • Mgr. Radomíra Zwettlerová
  • Jiří Kristl

Trenéři

Závodní plavání

• Závodní 1: Zwettlerová Radomíra – III.tř., Haasová Jana
  • Závodní 2: Fukala Pavel – III.tř.
  • Závodní 3: Woś Miroslav – III.tř.
  • Závodní 4: Wałoszek Piotr – III.tř., Kałuža Tomáš – III.tř.
  • Závodní 5: Kristl Jiří– I.tř.

Základní plavání

• Základní 1-3: Kristlová Ivana– III.tř., Macháčková Veronika, Franková Eliška
  • Základní 4-5: Kosydarová Klára– III.tř., Tomeček Ondřej

Kondiční plavání

• 1.dráha: Kasperlík Ivo – III.tř.
  • 2.dráha: Zwettlerová Radomíra – III.tř.
  • 3.dráha: Tytko Vladislav – III.tř., Wałoszek Piotr – III.tř.
  • 4.dráha: Malcher Heřman – II.tř.
  • 5.dráha: Veselka Tomáš – III.tř.
  • 6.dráha: Kosydarová Klára– III.tř.
  • 7.dráha: Tomeček Ondřej – III. tř.
  • 8.dráha: Macháčková Veronika, Haasová Jana

Aqua aerobik

• Ćmoková Andrea – Cv., Kałužová Renata – III. tř.

Rozhodčí

Rozhodčí 1.třídy

• Kałuža Tomáš – FINA

Rozhodčí 2.třídy